Versace

Zakladatel značky Gianni Versace se narodil v italské Kalábrii. Gianniho již od mala imponoval svět módy, jelikož jeho matka měla krejčovský salón. Rád jí pomáhal se šitím a již v 10 letech navrhnul svoje první šaty. Není proto divu, že se Versace v dospělosti vyučil na krejčího a v 25 letech se odstěhoval do Milána, kde začal navrhovat šaty pro velké a známé firmy. Jeho modely byly vždy nekonvenční, originální, provokativní a nespoutané. V roce 1976 s podporou staršího bratra založil firmu se znakem medusy – mýtické příšery, po jejímž pohledu každý zkamení. Versace oblékal například princeznu Dianu i Madonnu. Neproslavil se však pouze svými exkluzivními modely, ale také jedinečnými parfémy, které okouzlily celý svět.

Dámské parfémy:

Versace Bright Crystal

Ovocně-květinová vůně Versace Bright Crystal je jedna z nejoblíbenějších parfémů od Versace. Vůně se skvěle hodí pro letní nošení, obzvláště pro teplé romantické večery. Hlava vůně se skládá z jedinečného ledového akordu a šťavnatého granátového jablka. Srdcem prostupují esence pivoňky, křehkého lotosu a rozkvetlé magnólie. Základ vůně je tvořený hřejivým dřevem, ambrou a drahocenným pižmem.

Hlava: ledový akord, yuzu, granátové jablko

Srdce: pivoňka, lotos, magnólie

Základ: dřevo, ambra, pižmo

Versace Vanitas

Dámský parfém Versace Vanitas v sobě neotřele kombinuje klasiku s moderním stylem. Exkluzivní mix vůní velmi dobře podtrhne vaši ženskost, eleganci a sofistikovanost. Parfém Vanitas má svěží a lehké složení, které vás přímo nadchne. Jedinečný ráj harmonie a svěžesti přináší jiskřivé noty šťavnaté limetky a podmanivé frézie. Smyslná a povznášející vůně křehkého květu Tieré je nenápadně ukryta v hedvábném srdci. Samotnému základu vůně vévodí jiskřivé tóny cedru a fazole Tonka. Tento jedinečný parfém Versace vám bude skvělým společníkem na každém vašem kroku. Díky svému vzdušnému a příjemnému složení se skvěle hodí do letních teplých dnů.

Hlava: frézie, limetka

Srdce: květ Tiaré

Základ: cedr, fazole Tonka

Versace Crystal Noir

Dámská vůně Versace Crystal Noir je racionální i bohémská, něžně sladká i záhadně smyslná. Představuje tak vlastnosti, které v sobě ukrývá každá žena. Versace Crystal Noir je zároveň magická, éterická a neobyčejně svůdná vůně. Orientálně-ovocný charakter podtrhuje její jedinečnou kompozici, která je propracovaná do posledního detailu. Parfém Versace Crystal Noir se otevírá průzračnými vzdušnými tóny a sladkou esencí z pomeranče. Květinovému srdci vévodí nonšalantní gardénie a skvostná pivoňka. Dřevitý a smyslný závěr vůně dotváří santalové dřevo, svůdné pižmo, podmanivý mošus a ambra. Dámský parfém Versace ocení žena během celého dne i na romantické schůzce.

Hlava: pomeranč, vzdušné tóny

Srdce: pivoňka, gardénie

Základ: santalové dřevo, ambra, pižmo

Pánské parfémy:

Versace pour Homme

Parfém Versace pour Homme je velmi osobitý a spontánní parfém pro charizmatické muže. Klasické, ale zároveň moderní aroma je inspirováno oblastí kolem Středozemního moře. Vůně takto ztělesňuje soudobého sebejistého a podnikavého muže, který zároveň dokáže bez problému žít v souladu s přírodou. Parfém Versace se na začátku otevírá teplými, exotickými tóny bergamotu a neroli. Pulsující kalábrijský citron spolu s lístky a květy hořkého pomerančovníku připomínají vůni středozemních plodů. Květinové srdce vůně Versace pour Homme propojuje zelenou šalvěj spolu s bohatými aromatickými květy hyacintů a pelargonie. Vůni důmyslně dolaďuje mužný základ, ve kterém se ukrývají tajemné dřevité tóny, cedr, ambra, fazolky tonka a pižmo.

Hlava: bergamot, citron, květ pomerančovníku, neroli

Srdce: šalvěj, pelargónie, hyacint

Základ: ambra, cedr, pižmo, agarové dřevo, tonka fazole

Versace Versus Blue jeans

Versace Versus Blue Jeans je orientální dřevitá vůně pro muže. Italská riviéra, zapadající slunce, svěží vánek, klidné vody moře a vy. Žádná jiná vůně do Versaceho nedokáže navodit tak živé představy a vzpomínky na výjimečnou letní dovolenou. Svěží citrusové esence vás potěší v základu. Po chvíli se rozplynou a dají prostor jednoduchým tónům fialky, jasmínu a levandule. V závěru ucítíte vzácné dřeviny, pižmo a vetiver, který vydrží chlácholit vaše tělo i mysl po celý den i noc.

Hlava: galbanum, citrusy

Srdce: levandule, muškátový oříšek, fialka, jasmín, jalovec

Základ: vetiver, pižmo, cedr, santalové dřevo

Salvador Dali Sea & S ...

Salvador Dali Sea & Sun in Cadaques je velice vhodná dámská vůně pro letní dovolenou. Zařadit ji lze mezi sladší ovocné vůně, ovšem oproti důvěrně známým sladkým parfémům je vůně Sea & Sun ...

Chloé L’Eau

Chloé L’Eau je bezstarostná a vzletná vůně, která perfektně doplní všechny mladé ženy. Svobodomyslné aroma této kompozice vás nadchne výběrem esencí, jako je liči, grep, damašská růže, magnólie n...

Parfémy celebrit

Alena Šeredova používá již před 10 let CK ONE, jak uvedla v posledním rozhovoru pro českou ELLE. CK One – toaletní voda s rozprašovačem se prodává ve velikostech: 200 ml, 100ml a 50ml. Je to lehká, os...