Bvlgari

Značka Bvlgari je původně šperkařská firma, kterou založil řecký klenotník Sotirio Voulgaris. Poté co Voulgaris otevřel své obchody i v Itálii se jeho podnikání začalo velmi rychle rozrůstat. Pod velením jeho synů firma Bvlgari expandovala i do zahraničí. Zaměření značky se rozšířilo o výrobu luxusních hodinek a módních doplňků. V roce 1992 Bvlgari zahájila výrobu parfémů. O rok později byl jako první na trh uveden jemný univerzální parfém, který byl inspirovaný aromatem zeleného čaje. Parfémy Bvlgary se ihned staly oblíbenými po celém světě. Své šperkařské umění prezentuje společnost dodnes při navrhování svých flakonů.

Dámské parfémy:

Bvlgari Omnia

Vůně Bvlgari Omnia byla na trh uvedena v roce 2003. Parfém je inspirovaný rozmanitými esencemi koření, které objevil Marco Polo na svých objevných cestách po Asii. Bvlgari Omnia má lehkou, citrusovo-pepřovou vůni s jemným podtónem dřeva a směsi koření. Přítomnost bílé čokolády a mandle vám vytvoří pravý gurmánský zážitek. Poté se rozvine aroma indického dřeva a podmanivé spojení několika druhů koření. Parfém skvěle doplní sebejistou a vášnivou ženu.

Hlava: mandarinka, pepř, zázvor, kardamom, šafrán

Srdce: muškátový oříšek, skořice, čaj, mléko, lotos

Základ: dřevo, čokoláda

Bvlgari Omnia Crystalline

Vůně Omnia Crystaline je svěží a zářivá vůně, která vás ihned nadchne. Čisté a vytříbené esence pohltí všechny vaše smysly. Jedinečné akordy lotosového květu a balzového dřeva jsou zde doplněny exotickým bambusem. Vůně se ukrývá ve flakonu znázorňujícím dva do sebe zapadající prstence. Parfém je speciálně navržený pro ženy, které jsou si vědomy síly své ženskosti a krásy

Hlava: nashi, bambus

Srdce: lotos

Základ: balzové dřevo

Bvlgari Rose Essentielle

Vůně osloví především ženu, která se nebojí prezentovat svůj smyslný styl a eleganci. Rose Essentielle vzdává hold nejvášnivější ze všech květin – nádherně rozvité růži na vysokém stonku, která okouzluje v kytici i jako jediný exemplář. Parfém se otevírá růžovými notami, které jsou posléze doplněné notami jasmínu, opojnými fialkami a čerstvě nasbíranými ostružinami. Základu vévodí hřejivé santalové dřevo a exotické pačuli.

Hlava: růže

Srdce: jasmín, ostružiny, fialka

Základ: santalové dřevo, pačuli

Pánské parfémy:

Bvlgari AQVA pour Homme

Výrobce uvádí, že v této vůni jsou symbolicky obsaženy všechny čtyři základní elementy: voda, oheň, země a vzduch. Parfém Bulgari Aqva pour Homme byl na trh uveden již v roce 2005. Díky své originalitě se tato nezaměnitelná „mořská“ vůně ihned stala velmi oblíbenou, a to nejen u mužů. V úvodu vás zaujme vůně pomeranče ve spojení s mandarinkou. Toto složení je na úvod velmi neobvyklé a dává parfému jistou originalitu. Po několika minutách se citrusová vůně pomalu vytrácí, aby byla nahrazena svěžestí mořské trávy posidonie. Dále vás okouzlí aroma svatoliny, byliny podobné levanduli. Celou směs rozličných vůní uzavře ambra sloužící jako základ.

Hlava: mandarinka, květ pomerančovníku

Srdce: mořská tráva posidonie, svatolína

Základ: ambra

Bvlgari Pour Homme Soir

Bvlgari Pour Homme Soir byla na trh uvedena v roce 2006. Dalo se očekávat, že bude podobná již velmi úspěšné vůni Bvlgari Pour Homme. Už sám název napovídá, k jaké příležitosti je tato vůně pro pány určena. Soir znamená večer. Vůně je tedy určena pro mimořádné večerní příležitosti: je svůdnější, sladší a pronikavější než původní Bvlgari pour Homme. Parfém je velmi přírodní, cítíte z něj vůni půdy, lesa, čerstvého vzduchu i vodních par. Originalita této vůni tedy rozhodně nechybí.

Hlava: čaj darjeeling, bergamot
Základ: ambra
Srdce: akcent papyru

 

Bvlgari BLV NOTTE pour Homme

Tento parfém obsahuje jedinečnou směs rozmanitých tónů a dokonalým způsobem v sobě propojuje protiklady a protichůdné prvky. Ihned v úvodu vás uchvátí aromatické noty galgánu velkého. Překvapivý čichový zážitek vám poskytne jedinečná originální vůně tabákových květů. Příjemné a opojné tóny se pozvolna mísí se žhavými a smyslnými akordy delikátní hořké čokolády a tajemného wengé. Parfém evokuje drsného, vášnivého a zároveň rezervovaného muže, který se neomylně řídí svými instinkty a pocity.

Hlava: galgán

Srdce: tabák

Základ: čokoláda, wengé

 

Více o parfémech Bvlgari zde:


Warning: implode(): Invalid arguments passed in /data/web/virtuals/22974/virtual/www/wp-content/themes/mensperfume/footer.php on line 1