Posts Tagged ‘levné parfémy’

Davidoff Cool Water Man Into The Ocean je neobyčejná pánská vůně připomínající úžasnou svěžest a nespoutanou sílu oceánu. Parfém Cool Water Man Into The Ocean je inspirovaný jeho krásou a neuvěřitelnou hloubkou. Vůně byla uvedena na trh v roce 2013. Muž, který parfém Cool Water Man Into The Ocean používá, se cítí neobyčejně svěže a sexy.

Samotný počátek vůně Davidoff Cool Water Man Into The Ocean je tvořený šťavnatými grapefruitovými akordy, které jsou následně doplněny osvěžující mandarinkou a jedinečnými mořskými tóny. V srdci vůně se ukrývají esence delikátní čerstvé bazalky a opojné šalvěje, která vás ihned okouzlí svým půvabem. Základem vůně prostupují opojné tóny výrazného jalovce. Tento excelentní pánský parfém od oblíbené značky Davidoff je vhodný pro nošení do prosluněných letních dnů, kdy vás jeho aroma dokonale osvěží.

S nespoutanou pánskou vůní Davidoff Cool Water Man Into The Ocean můžete obdivovat krásu oceánu i pod jeho hladinou! Duhově modrá barva flakonu vás zanese až na samotné mořské dno! Ponořte se do vůně plné osvěžení a nové energie, která vás nábije a skvěle naladí do nového dne!

Tresor Midnight RoseVůně, která se ideálně hodí pro jakoukoliv příležitost. Rychle odcházíte z domu, nandáváte si náušnice a berete si první tričko, které doma naleznete. Jedná se o romanticky laděné tričko, žádné sportovní. Navoníte se jen Tresor Midnight Rose a ucítíte kombinaci: růží, červeného ovoce a pivoněk. Pro někoho možná příliš sladká, pro jiného ideální vůně. Dokonale se hodí právě k mladším dámám. Nevím proč, ale vůně ve mně také evokuje rybízovou šťávu, třebaže rybíz neobsahuje.

EuphoriaTeplá, sladká, hřejivá, svádivá – taková je Euphoria. Tato novinka neušla pozornosti. Někomu voní, někomu nikoli. Je silná a výrazná. „Jablíkářky“, které mají rády DKNY právě často zkouší novu Euphorii, Obě vůně jsou sice naprosto odlišně, ale obě jsou výrazné, sexy, vyzývavé a nepřehlédnutelné. Někteří dokonce tuto vůni nazývají dokonalou mužolapkou. Euphoria se jistě nehodí na sport, je spíše elegantního charakteru. Osobně bych vůni nepoužívala v létě, či na sluníčku. Rozvíjí se pak příliš silně.

Jak vybrat dámský parfém

Parfém, toaletní či parfémovanou vodu vybírejte vždy podle vlastního vkusu. Rady prodavaček v obchodních domech často odpovídají jejich vlastnímu vkusu. A protože každý člověk je jiný, tak také každému voní jiné esence.

Některé ženy upřednostňují svěží, lehké vůně. Jiné dávají přednost kořeněným, až těžím esencím, které dokonale podtrhnou jejich osobnost.

Styl oblékání, způsob života a další okolnosti také hrají důležitou roli

Na denní nošení v letním a jarním období je vhodnější používat spíše toaletní vody, které mají tendenci se rozvíjet rychleji, proto je vždy mějte s sebou v kabelce. Pokud Vám vadí nosit celou butilku s parfémem pak můžete využít TRAVALO, což je malý falkonek. Prodává se prázdný a jednoduše se naplňuje vaším oblíbeným parfémem ze spodní části. Nejvýhodněji zakoupíte Travalo zde.

Každá dáma zná svoji oblíbenou vůni

Pokud se jednoduše ohlédneme do minulosti, každá významnější osobnost byla spjata s určitým parfémem. Například Coco Chanel, jejíž značku nese nejslavnější parfém moderní doby Chanel No.5 řekla: „Žena by měla nosit svůj parfém na všech místech těla, kde chce být líbána.“Také Marylin Monroe si značku Chanel velmi oblíbila. Společnost Chanel jí věnovala parfémy Chanel, ta pak ráda udělala reklamu výrokem: Chodím spát oblečená pouze do pár kapek Chanelu N.o.5.

Pokud však nejste zastánkyněmi těžších a výrazných vůni, jistě pak oceníte Např. Blvgari Omnia se stala velmi oblíbenou parfémovanou vodou roku 2011.

Omnia Crystalline

Značka: Bvlgari
Název: Omnia Crystalline
Typ: toaletní voda
Složení:
Srdce parfému: Lotosový květ
Hlava parfému: Bambus, hruška nashi
Základ parfému: Balzové dřevo

Omnia Crystalline – toaletní voda je jemná svěží vůně, která mění v průběhu nošení své vonné esence. Tato vůně symbolizuje sensualitu a ženskost. Překvapivý a neotřelý mix vonných esencí kombinuje jak květinové a pudrové tony, tak postupně přechází ve smyslné esence (balzové dřevo). Tato směs mistrně kombinuje vůni personifikující absolutní ženství

Nejoblíbenější dámské vůně

 

Euphoria

Značka: Calvin Klein
Název: Euphoria
Typ: parfémovaná voda
Složení:
Srdce parfému: Lotos, asijská magnólie, černá orchidej
Hlava parfému: Granátové jablko, tomel, zelené tóny
Základ parfému: ambra, fialka, mahagon

Calvin Klein Euphoria byla na trh uvedena roku 2005 a od té doby zažívá post jedné z nejoblíbenějších vůní současnosti. Není však pro každého. Je nutné ji proto nejdříve vyzkoušet.

Nejprve ucítíte sladké ovoce, květiny, granátové jablko, zelené vůně. Postupně přechází v tony černé fialky a mahagonového dřeva.

Tuto parfémovanou vodu doporučujeme těm ženám, které jsou rády středem pozornosti. Design flakonu byl inspirován orchidejí v rozkvětu.

 

Značka: DKNYBe Delicious
Název: Be Delicious
Typ: parfémovaná voda
Složení:
Srdce parfému: Tuberóza, konvalinka, růže, fialka
Hlava parfému: Jablko, okurka, grapefruit, magnólie
Základ parfému: Santalové dřevo, bílá dřeva, bílá ambra

Be Delicious – parfémová voda patří mezi nejoblíbenější vůně současnosti. Tato parfémovaná voda je ideální na výlet do městského parku. Symbolizuje všechny pozitivní emoce velkoměst. Je svěží, plná, jablková a současně provokativní až svádivá. Je sice pravda, že v ji již nosí velké množství dam, ale pokud si ji jednou jednoduše oblíbíte ( především pro její dlouhotrvající vůni po celý den), pak jen těžko budete hledat podobnou směs vonných esencí.

Light Blue

Značka: Dolce & Gabbana
Název: Light Blue
Typ: toaletní voda
Složení:
Srdce parfému: Jasmín, bambus, bílá růže
Hlava parfému: Sicilský citron. zelené jablko Granny Smith, zvonek
Základ parfému: Cedrové dřevo. ambra, pižmo

Aqua di Gioia

Značka: Armani
Název: Aqua di Gioia
Typ: parfémovaná voda
Složení:
Srdce parfému: Jasmín, červený pepř, pivoňka
Hlava parfému: Citrón, máta
Základ parfému: Virginský cedr, cukr, labdanum

Acqua Di Gioia – parfémová voda je plná svůdně mořského aroma. Kompozice parfému srovnává silnou a duchaplnou ženu s perfektní harmonií přírody. Tato příroda je zde spíše letního charakteru. Procházka pod otevřeným nebem, letní dovolená u moře či léto v Českých luzích a hájích. Flakon je přírodního tvaru, představuje vodní kapky, které jsou čisté, vzdušné. Tato vůně se také ideálně hodí k letním vzdušným šatům.

Nejoblíbenější pánské vůně

Vůně pro muže jsou specifické. Zdůrazňují ty nejpozitivnější části pánské osobnosti jako je síla, důvtip, mužnost, velkorysost, klid či dobrodružství. Jak se jednotlivé složky vůně rozlínají vonné ecsence vytváření v nositeli a jeho okolí pocity.

Pro více pánských parfémů klikněte zde.

Co je to parfém?

Co je to vlastně parfém? Jedná se o směs olejů a dalších látek, které se postupně uvolňují do vzduchu. Tyto aromatické látky jsou zkombinované tak, že jedna přechází v druhou a intenzita jednotlivých složek se také různí.

Čich bývá často zapomínaným smyslem

Jde o směs esenciální olejů a dalších aromatických látek, které jsou v konkrétních parfémech míchány tak, aby vydávaly příjemnou vůni. Výrobci parfémů si především kladou za cíl vyvíjet takové parfémy, které budou podmanivé a budou v lidech vzbuzovat určité emoce, díky kterým si ho oblíbí.

Parfémy se vyznačují tím, že obsahují 15 až 30% vonné parfémové kompozice, která je v koncentrovaném líhu. Kromě parfémů jako takových rozlišujeme také toaletní vodu, parfémovou vodu a kolínskou vodu. Ty se liší podle toho, kolik obsahují procent vonné parfémové kompozice. U parfémové vody (Eau de Parfum, EdP) to je 8 – 15%, u toaletní vody (Eau de Toilette, EdT) 4 – 8% a u kolínské vody (Eau de Cologne, EdC) to je 3 – 5% vonné parfémové kompozice.

Které vonné esence můžete v parfémech najít?

Vonné složky parfémů jsou méně či více známé. Složky jako citrusy, květinové tony, santalové dřevo, mošuš či grapefruit zná snad každý. U méně známých či vzácných byste ani nehádali, že se ve voňavkách může objevit.

Ambra
Tato hmota se získává z hlubokých částí oceánů. Jsou to zbytky nestrávené potravy ryb – nelekejte se však, přidává se jich jen velmi malé procento do esencí. Slouží pouze jako zajímavý doplněk běžných složek parfémů. V dnešní době se ambra vyrábí synteticky v laboratořích voňavkářského průmyslu.

Abelmošusové semeno
Připomíná ambu, proto se často využívá jako její náhrada. Získává se z mošusového keře, lisováním semen.

Andělika
Tato vonná esence začla být jako první používána francouzskými parfuméry. Opět se destilují části rostliny, v tomto případě kořeny. Nejblíže připomíná pižmo a pepřové tony.

Anýz
Anýz se získává z anýzového keře – éterické oleje se v tomto případě získávájí z plodů a listoví anýzového keře.

Afrikán
Afrikán je silně kořeněný aromatický s bylinnými tóny. Získává se ze stonků.

Benzoin
Benzoin je pryskyřice. Lze jí získat v Thajsku, Vietnamu a Laosu ze styraxových stromů.

Bergamotka
Získává se z exotických plodů, které rostou pouze na úpatí Kalábrie. Jedná se o svěží citrusovou vůni, která však není tak výrazná jako citrusové plody – slouží jako stabilizátor.

Bulharská růže
Tato květina nejen nádherně vypadá, ale také nádherně voní. Vykvétá na úpatí bulharských hor a přináší nejjemnější vůni růžových lístků.

Bobrovina, bobří pižmo
Původně byla látka získávána z perineálních žláz kanadského bobra. Nahořklá silně páchnoucí látka má vynikající stabilizační vlastnosti. V moderním voňavkářském průmyslu se aroma bobřího pižma včetně všech jeho charakteristických rysů připravuje syntetickou cestou.

Cedrová silice
Tento destilát z amerického cedru se vyznačuje silně dřevnatým aromatem.

Citrus
Ctrusy se často používají jako vrchní noty – to znamená, že se většinou jedná o první složku, kterou po přičichnutí ucítíte.

Cibet
Dnes se připravuje synteticky, ale dříve se získávala z pohlavního ústrojí africké cibetky.

Costus
Esence z kořence rostliny podobné sedmikrásce propůjčuje orientálním směsím hřejivost. Obsahuje zelené, fialkovité akcenty.

Citronová tráva
Je jemnější než citronová kůra, lehce svěží. Silice se z ní získává destilací v páře či vodě.

Čistý výtažek z kosatce (Orris Absolute)
Výtažkyz kosatce. Jeho vůně je olejovitá a dřevnatá se sladkými, ovocnými a květinovými podtóny.

Dubový mech
Parfémům dodává zemitou nótu. Získává se z lišejníku.

Eukalyptovník
Výrazná eukalyptová vůně se používá jen jako doplňej v malém množství.

Fialka
Kdo by neznal nádherné čisté svěží tony fialek.

Gardénie
Bílý květ s těžkou a silnou sladkou vůní. Přidává se do dámských vůní.

Heřmánek
Heřmánkový výtažek voní čistě a jemně.

Hřebíček
Sladce kořeněné tony hřebíčku se často využívají pro pánské parfémované vody.

Hyacint
Sladce silná a přitom nerušivá vůně hyacintových modrých květů je rovněž oblíbenou složkou.

Ilang-ilang
Tato nádherná sladká vůně připomíná vanilku, ladí s jasmínem a fialkou. Bývá často balzámovitého charakteru.

Jantar
Jantar je bezbarvá lepkavá hmota, která má silný pudrový , teplý a kožnatý odér.

Jasmín
Jasmín je svěží, květinový. Získává se z bílých květů.

Jalovec
Voní příjemně a aromaticky. Dřevitý základ nejedné vůně.

Kardamon
Kardamon je rostlina podobná zázvoru, zanechává po sobě pronikavou květinovou stopu.

Karafiát
Tato květina vydává kořeněné, smyslné aroma. Často se používá právě do dráždivých esencí.

Koriandr
Kořeněná aromatičnost velmi podobná petrželové nati se mísí s bylinými tony.

Klejopryskyřice
Jedná se tekutinu – pryskyřici, která neslouží jako podpůrná vonná složka v parfémech, nýbrž jako stabilizátor.

Kůže
Sladký až živočišný oder.

Konvalinka
Získává se z krásných zvonečkovitých květů. Aroma je sladké až dřevnaté

Levandule
Levandulové květy voní velmi sladce a získávají se destilováním v páře.

Liči
Jedná o ovoce, plody. Vyznačuje se velmi sladkým, ovocným charakterem.

Lesní vůně
Jedná se o esenci, která je směsí sušeného lesního ovoce a kvítí. Výsledná vůně je lehce dřevnatá

Magnólie
Velmi těžko se získává jediná vonná kapka z této nádherně rostliny. Proto se často připravuje kombinací dalších květů.

Mandarinka
Získává se z mandarinkové kůry. Bývá lehce nahořklá až sladká – používá se do kolínských vod.

Mango
Aromatická, jemná, ovocná a pižmová vůně.

Mimóza
Zelený květinový výtažek získávaný z květů a stonků stromkovité mimózy. Výsledná esence je sladká až květinová

Máta
Ledově chladivé tony máty se přidávají pouze jako doplněk.

Mech
Odér připomíná aromatické lišejníky a mechovité porosty.

Myrta
Získává se z vonných stromů východní Afriky. Jedná se o nejstarší vonnou esenci.

Muškátový oříšek
Přidává se nejen jako doplněk do chutných pokrmů, ale také jako přísada do kořeněných pánských vůní.

Májová růže
Jedná se o růži, která vykvétá v Maroku. Velmi vzácná vonná esence.

Mařinka vonná
Silně aromatická silice – nasládlá.

Narcis
Používá se pro kombinaci dalšími květinovými tony.

Oliban
Používá se nejčastěji v orientálních směsích. Její odér je kořeněný a balzámovitý, podobá se kadidlu.

Pelargónie
Vonným směsím dodává silice z pelargónie sladce růžový odér a dobře ladí s růží či orientálními notami.

Pižmo
Pižmo má afrodisiacké účinky. Smyslné a pronikavé tony.

Pomerančová silice
Je lisována z kůry hořkých i sladkých pomerančů.

Pačuli
Pačuli je voní sladce, bylinně, kořeněně a po balzámu ze dřeva.

Pepř
Vůně je ostrá a kořeněná.

Petitgrain
Silice destilovaná z listů a proutků hořkého pomerančovníku. Využívá se především v kolínských vodách.

Pryskyřice
Klejopryskyřičné výrobky ze stromů a rostlin často užívané jako stabilizátory.

Santalové dřevo
Santálové dřevo v sobě skrývá dřevnatou, balzámovitou notu.

Skořice
Skořicová silice se derivuje z vysoce aromatické kůry skořice. Tato velmi příjemná skořicová vůně se využívá v orientálních parfémech. Jedná se také o jednu z nejstarších vonných esencí.

Šalvěj
Svěží, kořeněná vůně získaná ze stále zelené šalvěje se zelenými listy a v létě kvetoucí fialovomodrými kvítky.

Tiara
ladká, svěží a pronikavá vůně s lehce zelenou notou.

Vanilka
Vytrvalost vůně vanilky je dlouhá, často se využívá nejen v kuchyni, ale také jako přísada do parfémů. Sladké aroma je plné a přitom není přesládlé.

Verbena
Z listů verbeny se získávají svěží až kořeněné esence.

Zázvor
Dřevnatá, teplá, kořeněná vůně, ale také lehce citrusová vůně.

Zimolez
Známá popínavá rostlina s drobnými, silně vonícími květy.

 


Warning: implode(): Invalid arguments passed in /data/web/virtuals/22974/virtual/www/wp-content/themes/mensperfume/footer.php on line 1