Yves Saint-Laurent

Francouz Yves Saint-Laurent je jedním z nejvlivnějších světových módních návrhářů 20. století. Značka YSL se stala symbolem kreativity a luxusu. Kariéra Yves Saint-Laurenta se začala utvářet od jeho sedmnácti let, když odešel do Paříže a začal spolupracovat s Christianem Diorem. Tato spolupráce vedla k nejkreativnějšímu a nejúspěšnějšímu spojení v historii módy. Svůj vlastní módní dům založil v roce 1961. YSL není známý jen ve světě oblečení a módy, ale také svojí kolekcí parfémů nebo kosmetiky. Svůj první parfém představil v roce 1971 a jeho netradiční reklamní kampaň v podobě provokativních fotografií, způsobila obrovský skandál.

Dámské parfémy:

Yves Saint Laurent Cinéma

Yves Saint Laurent Cinéma je svůdná a přitažlivá vůně, která probudí v každé ženě touhu po něžnostech a svádění. Yves Saint Laurent Cinéma vzdává hold kráse a radosti. Je to vůně sebevědomé ženy, která si uvědomuje svou sílu a kouzlo. Cinéma dokáže okouzlit natolik, že se nebudete moci zbavit touhy, mít ji stále na sobě. Stává se symbolem elegance a ženskosti, která se leskne zlatem.

Hlava: mandle, brambořík, klementinka

Srdce: pivoňka, jasmín, amarylka

Základ: jantar, pižmo, vanilka

Yves Saint Laurent Parisienne

Yves Saint Laurent Parisienne vás zavede do města módy, provede velkolepými bulváry a přes klikaté uličky dovede až k břehům Seiny. Elegantnost Francouzek skrytá v tomto parfému vás zahalí květinově-dřevitou vůní s pudrovými tóny. Vůně se rozvíjí od sladkých brusinek a borůvek, přes pivoňku, růži a fialku k ladným dřevitým tónům vetiveru a santalového dřeva.

Hlava: brusinky, vinyl, borůvka

Srdce: pivoňka, kůže, fialka, růže, pudr

Základ: santalové dřevo, vetiver, pižmo, pačuli

Yves Saint Laurent Opium 2009

Slavný a známý parfém Yves Saint Laurent Opium se v roce 2009 dočkal nové edice, pro kterou byl navržen i nový design flakónu. Tato vůně je na trhu již od roku 1977 a patří mezi celosvětově nejznámější a nejoblíbenější vůně. Je to výrazný a silný parfém, který je vhodný spíše na večerní významné události a zimní období roku. Je obrazem dominantních žen, jež ho milují a nedokážou mu odolat. A žádný muž na oplátku není schopný odolat ženě, která voní opiem. Žena, jež jednou okusí tuto vůni, si ji zamiluje natolik, že je pro její získání schopna učinit cokoliv.

Hlava: jasmín, bergamot

Srdce: mandarinka

Základ: myrha

Pánské parfémy:

Yves Saint Laurent La Nuit de L’Homme Le Parfum

Yves Saint Laurent La Nuit de L’Homme Le Parfum je okouzlující a podmanivý pánský parfém s orientálními tóny exotiky. Tato fougérová vůně byla na trh uvedená v roce 2010. Parfém La Nuit de L’Homme Le Parfum skvěle doplní charismatické a zároveň dynamické muže. Samotný úvod vůně Yves Saint Laurent La Nuit de L’Homme Le Parfum patří svěžímu bergamotu, který je posléze doplněn delikátně opepřenými hvězdičkami anýzu. V srdci se ukrývá tajuplné labdanum, vzrušující levandule a šťavnaté ovocné tóny. Základ vůně se skládá z exotického pačuli, sladké vanilky a exkluzivního vetiveru.

Hlava: bergamot, pepř, anýz

Srdce: levandule, labdanum, ovocné tóny

Základ: vanilka, vetiver, pačuli

Yves Saint Laurent Body Kouros

První uvedení toaletní vody Yves Saint Laurent Body Kouros na trh proběhlo už v roce 1981. O devatenáct let později ale firma Yves Saint Laurent vydává nový parfém Body Kouros, který kombinuje prvky původní verze s novou, neotřelou směsí, která více odpovídá požadavkům dnešní doby. Výborně se hodí ke každému modernímu muži, protože kombinuje energetickou svěžest a mladické nasazení s elegancí pravého, vyspělého gentlemana. Parfém Body Kouros se spíše hodí k nošení za teplých letních večerů a nocí, kdy jeho vůně vynikne nejlépe.

Hlava: eukalypt

Srdce: muškát

Základ: cedr, kafr

Daší skvělé parfémy Yves Saint-Laurent naleznete zde:

 


Warning: implode(): Invalid arguments passed in /data/web/virtuals/22974/virtual/www/wp-content/themes/mensperfume/footer.php on line 1