Yves Saint-Laurent

Francouz Yves Saint-Laurent je jedním z nejvlivnějších světových módních návrhářů 20. století. Značka YSL se stala symbolem kreativity a luxusu. Kariéra Yves Saint-Laurenta se začala utvářet od jeho sedmnácti let, když odešel do Paříže a začal spolupracovat s Christianem Diorem. Tato spolupráce vedla k nejkreativnějšímu a nejúspěšnějšímu spojení v historii módy. Svůj vlastní módní dům založil v roce 1961. YSL není známý jen ve světě oblečení a módy, ale také svojí kolekcí parfémů nebo kosmetiky. Svůj první parfém představil v roce 1971 a jeho netradiční reklamní kampaň v podobě provokativních fotografií, způsobila obrovský skandál.

Dámské parfémy:

Yves Saint Laurent Cinéma

Yves Saint Laurent Cinéma je svůdná a přitažlivá vůně, která probudí v každé ženě touhu po něžnostech a svádění. Yves Saint Laurent Cinéma vzdává hold kráse a radosti. Je to vůně sebevědomé ženy, která si uvědomuje svou sílu a kouzlo. Cinéma dokáže okouzlit natolik, že se nebudete moci zbavit touhy, mít ji stále na sobě. Stává se symbolem elegance a ženskosti, která se leskne zlatem.

Hlava: mandle, brambořík, klementinka

Srdce: pivoňka, jasmín, amarylka

Základ: jantar, pižmo, vanilka

Yves Saint Laurent Parisienne

Yves Saint Laurent Parisienne vás zavede do města módy, provede velkolepými bulváry a přes klikaté uličky dovede až k břehům Seiny. Elegantnost Francouzek skrytá v tomto parfému vás zahalí květinově-dřevitou vůní s pudrovými tóny. Vůně se rozvíjí od sladkých brusinek a borůvek, přes pivoňku, růži a fialku k ladným dřevitým tónům vetiveru a santalového dřeva.

Hlava: brusinky, vinyl, borůvka

Srdce: pivoňka, kůže, fialka, růže, pudr

Základ: santalové dřevo, vetiver, pižmo, pačuli

Yves Saint Laurent Opium 2009

Slavný a známý parfém Yves Saint Laurent Opium se v roce 2009 dočkal nové edice, pro kterou byl navržen i nový design flakónu. Tato vůně je na trhu již od roku 1977 a patří mezi celosvětově nejznámější a nejoblíbenější vůně. Je to výrazný a silný parfém, který je vhodný spíše na večerní významné události a zimní období roku. Je obrazem dominantních žen, jež ho milují a nedokážou mu odolat. A žádný muž na oplátku není schopný odolat ženě, která voní opiem. Žena, jež jednou okusí tuto vůni, si ji zamiluje natolik, že je pro její získání schopna učinit cokoliv.

Hlava: jasmín, bergamot

Srdce: mandarinka

Základ: myrha

Pánské parfémy:

Yves Saint Laurent La Nuit de L’Homme Le Parfum

Yves Saint Laurent La Nuit de L’Homme Le Parfum je okouzlující a podmanivý pánský parfém s orientálními tóny exotiky. Tato fougérová vůně byla na trh uvedená v roce 2010. Parfém La Nuit de L’Homme Le Parfum skvěle doplní charismatické a zároveň dynamické muže. Samotný úvod vůně Yves Saint Laurent La Nuit de L’Homme Le Parfum patří svěžímu bergamotu, který je posléze doplněn delikátně opepřenými hvězdičkami anýzu. V srdci se ukrývá tajuplné labdanum, vzrušující levandule a šťavnaté ovocné tóny. Základ vůně se skládá z exotického pačuli, sladké vanilky a exkluzivního vetiveru.

Hlava: bergamot, pepř, anýz

Srdce: levandule, labdanum, ovocné tóny

Základ: vanilka, vetiver, pačuli

Yves Saint Laurent Body Kouros

První uvedení toaletní vody Yves Saint Laurent Body Kouros na trh proběhlo už v roce 1981. O devatenáct let později ale firma Yves Saint Laurent vydává nový parfém Body Kouros, který kombinuje prvky původní verze s novou, neotřelou směsí, která více odpovídá požadavkům dnešní doby. Výborně se hodí ke každému modernímu muži, protože kombinuje energetickou svěžest a mladické nasazení s elegancí pravého, vyspělého gentlemana. Parfém Body Kouros se spíše hodí k nošení za teplých letních večerů a nocí, kdy jeho vůně vynikne nejlépe.

Hlava: eukalypt

Srdce: muškát

Základ: cedr, kafr

Daší skvělé parfémy Yves Saint-Laurent naleznete zde:

 

Cacharel Eden – Rece ...

O dámském parfému Cacharel Eden by se dalo říct, že je to velice kontroverzní vůně, která má své zaryté příznivce i odpůrce. Pokud si přestavujete, že vůně Cacharel Eden je svěží letní vodička s...

Lacoste Eau de Lacoste pour Femme je velice smyslná dámská vůně evokující pocit čisté bíle bavlny na pokožce, který je transformovaný do excelentní vůně pro ženy. Parfém je ikonický, moderní a neuvě...

Aigner No.1

Jedinečná pánská vůně Aigner No.1 symbolizuje objekt touhy, který má mnoho podob. Ty nejzajímavější souvisí přímo se smysly. Znáte ten pocit, když někdo projde kolem vás a zanechá za sebou opar vůně...